Święto Komisji Edukacji Narodowej w IX LO

14 października to szczególny dzień, który jest nie tylko wyrazem uznania dla ciężkiej pracy pedagogów, ale również momentem radości i świętowania wspólnoty szkolnej.

Warto w tym kontekście przyjrzeć się historii Komisji Edukacji Narodowej, której działalność i wpływ na edukację w Polsce jest nieoceniony.
Organ ten, powołany w XVIII wieku, miał na celu reformę i unowocześnienie systemu edukacji w naszym kraju.  Jego działania przyczyniły się do stworzenia fundamentów, na których opiera się dzisiejsza edukacja. Wspieranie nauczycieli i uczniów, promowanie dostępu do wiedzy oraz dbałość o jakość kształcenia to wartości, które są nadal aktualne.

W IX Liceum obchodziliśmy Dzień Nauczyciela w sposób, który łączył tradycję z nowoczesnością. Uczniowie z klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, które stanowiło symboliczne przyjęcie ich w poczet społeczności szkolnej. Ten moment, pełen emocji i wzruszeń, był świadectwem  gotowości pierwszoklasistów do podjęcia wyzwań, jakie niesie ze sobą edukacja. Podczas uroczystości uczniowie mieli okazję wyrazić swoją wdzięczność dla nauczycieli za trud włożony w ich edukację, a także za wsparcie i inspirację, które otrzymują na co dzień.

W części artystycznej, pierwszoklasiści zaprezentowali swoje talenty aktorskie, wokalne, instrumentalne i taneczne. Gratulujemy Wam odwagi, drodzy uczniowie! „Pierwsze koty za płoty” – to dopiero początek Waszej przygody w IX Liceum!

Na zakończenie uroczystości, Pani Dyrektor szkoły złożyła serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom za ich poświecenie oraz zaangażowanie w kształtowanie młodych umysłów.

DN
Dzień nauczyciela