W służbie prawu – zajęcia na terenie jednostki penitencjarnej

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU” , w Areszcie Śledczym w Łodzi odbyło się spotkanie z uczniami naszego liceum.
Zajęcia na terenie jednostki penitencjarnej spełniają przede wszystkim funkcję edukacyjną w zakresie prewencji przestępstw. Pokazują realia życia więziennego nie tylko z perspektywy więźniów, ale także funkcjonariuszy. Uświadamiają młodzieży, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem.
Przebieg zajęć edukacyjnych dla młodzieży w jednostce karnej obejmuje : lekcja z zakresu edukacji prawnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa karnego i prewencji przestępstw; spacer po jednostce penitencjarnej wraz z funkcjonariuszem bezpieczną, specjalnie przygotowaną dla młodzieży trasą; prezentacja pracy w Służbie Więziennej oraz prezentacja Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.