„Pamiętajmy, że dobro zawsze do nas powraca”

27 października aktorzy Szkolnego Teatru Trzykwadrat na zaproszenie Pani Ewy Bieleckiej wystąpili z blisko godzinnym występem dla seniorów z Domu Opieki Społecznej przy ulicy Przybyszewskiego w Łodzi. Montaż prozatorsko-muzyczny pt. „Ziemia obiecana wczoraj i dziś” przygotowała opiekunka teatru, polonistka Joanna Antoniów-Banach, która zaprojektowała również i wykonała kostiumy. Uczniowie zaprezentowali fragmenty „Ziemi obiecanej” Władysława Stanisława Reymonta oraz utwory poetyckie z epoki romantyzmu. Repertuar był bardzo różnorodny, wzbogacony o utwory muzyczne: Lady Pank, Perfekt, Maanam, K. Prońko. Niektórzy seniorzy śpiewali razem z aktorami, emocjonalnie odbierając widowisko i zachwycając się strojami. Nie zabrakło także granych na pianinie klasycznym i organach elektrycznych kompozycji Chopina i  Moniuszki. Opiekunka teatru otrzymała przepiękne podziękowanie oraz obraz wykonany przez pensjonariuszy. Wzruszeniom nie było końca.

W podziękowaniu od Pani Moniki Furmańczyk – Dyrektor DPS-u czytamy m.in.: „Istotą powstania różnych form przekazu jest więź, swoisty pomost pomiędzy ludźmi. Dzięki Państwa właśnie zaangażowaniu w uruchomienie osób starszych i niepełnosprawnych potrzebujących różnych struktur aktywizacji, „zainscenizowaliście” Państwo lawinę zwykłych gestów, bycia otwartym, dobrym, ludzkim. To niesamowity gest empatii, życzliwości, ale przede wszystkim szacunku do drugiego człowieka bez względu na wiek, pochodzenie i wykształcenie…

Wystąpili:

Recytacja: Oliwia Smoręda – 1C, Oliwia Skrzyńska – 1H, Oliwia Bugajak – 1A, Nikola Zdrach -1B, Natalia Sławska – 2C, Julia Jędrzejczyk – 2E, Konrad Tarka – 2A, Krzysztof Wilk – 2A, Marcel Kacprzak – 2A, Aleksander Czech – 2A  Julia Żółkiewska – 2B, Matylda Niepsuj – 2E (wokal), Maks Płoński – 2D (pianino), Jakub Bednarek – 4C (gitara elektryczna), Wiktoria Bąk – 2B (pianino), Zosia Kozłowska – 2B (wokal, gitara akustyczna), Lena Lubońska – 2B (wokal, ukulele).