Wycieczka do Pragi

W dniach 11-13 września 2023 młodzież naszej szkoły udała się na wycieczkę do Czech. Program wycieczki był bardzo napięty.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Skalne Miasto Adrspach, gdzie spacerując po przepięknym rezerwacie przyrody mieliśmy okazję podziwiać formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez naturę.

Jeszcze tego samego dnia, po obiadokolacji udaliśmy się na spacer po Nowym Mescie, gdzie mieliśmy nocleg.

Drugi dzień naszej wyprawy to stolica Czech – Praga. Mieliśmy okazję zwiedzić Hradczany, dziedzińce Praskiego Zamku, Katedrę Świętego Wita, Złotą Uliczkę, Most Karola, Rynek Staromiejski z Ratuszem i słynnym zegarem Orloj oraz Plac Wacława.

Trzeciego dnia zwiedziliśmy renesansowy Zamek w Nowym Mescie,  gdzie w jednej z komnat uczeń naszej szkoły wykonał Sonatę Księżycową Beethovena.