Warsztaty na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ

Przez cały rok 2022/23 uczniowie klasy 3b pod opieka p. Beaty Garczyńskiej uczestniczyli, zarówno zdalnie jak i stacjonarnie, w wykładach i warsztatach na UŁ Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska w ramach kolejnej edycji projektu Instytut Kreatywnej Biologii. W tym rok , zajęcia odbywały się nie tylko on line, ale także stacjonarnie. Tematyka wykładów była bardzo różna i każdy mógł wybrać coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszyły się wykłady (brało w nich udział najwięcej osób) :

Ø Czy stuletnia szczepionka BCG może nam pomóc w walce z COVID-19 – dr hab. prof. UŁ Marek Fol (Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej)

Ø Jesteś tym co jesz, czyli jak dieta wpływa na epigenom – dr hab. prof. UŁ Aneta Rogalska (Katedra Biofizyki Medycznej)

Ø Neurologiczne podstawy miłości – dr Paulina Kaźmierczak-Gębarowska (Katedra Neurobiologii)

Ø Orientalne smaki na naszych stołach – rola organizmów w kuchni krajów azjatyckich – dr Anna Jasińska (Katedra Mikrobiologii Przemysłowej i Biotechnologii)

Ø Melatonina – agent do zadań specjalnych – dr hab. Katarzyna Szafrańska (Katedra Ekofizjologii Roślin)

Jednak najciekawsze okazały się warsztaty, na których uczniowie pod opieka pracowników uczelni, stosując laboratoryjny sprzęt sami odkrywali, że biologia jest niezwykle ciekawa.

Zachęcamy młodsze klasy do udziału w projekcie!

Oc